Αρχική --> Ανακοινώσεις --> ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
Τετάρτη, 16 Οκτώβριος 2019 22:06

Οι ανανεώσεις εγγραφών και οι δηλώσεις μαθημάτων των μονών εξαμήνων για τη Χειμερινή περίοδο 2019-20 θα πραγματοποιούνται ηλεκτρονικά από τις 18/10/2019 έως και 17/11/2018.

Σημειώνεται ότι επιπλέον παράταση δε θα δοθεί και διορθώσεις δε θα γίνουν, γι’ αυτό και πρέπει να ελέγχετε ότι έχετε οριστικοποιήσει τη δήλωση σας και έχει αποσταλεί στη Γραμματεία. Στο παρακάτω σύνδεσμο http://www.teiemt.gr/portal/images/news/2018/e-secretariat.pdfφαίνεται ο τρόπος εξαγωγής του αποδεικτικού εγγραφής, απαραίτητο δικαιολογητικό για την ολοκλήρωση της δήλωσης των μαθημάτων σας.

Ενημερώνουμε ότι οι φοιτητές μέχρι και το Ζ εξάμηνο δηλώνουν έως και 34 ώρες,

ενώ οι φοιτητές που βρίσκονται στο 8ο εξάμηνο και άνω μπορούν να δηλώσουν απεριόριστες ώρες μαθημάτων των μονών εξαμήνων και να εξεταστούν σε αυτά, εφόσον τα έχουν δηλώσει έστω και μία φορά στο παρελθόν.

Για τους πρωτοετείς φοιτητές του Δι.Πα.Ε. η δήλωση για το τρέχον εξάμηνο θα πραγματοποιηθεί από τη Γραμματεία.

Μαθήματα που δεν υπάρχουν στην τρέχουσα δήλωση και οι φοιτητές παράτυπα θα συμμετάσχουν στη χειμερινή εξεταστική ως αδήλωτα, δε καταχωρούνται οι βαθμολογίες τους λόγω αδυναμίας εισαγωγής του συστήματος, αφού δε θα τα βλέπει μέσα στη δήλωση.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Όσοι φοιτητές δεν έχουν επικαιροποιήσει τον κωδικό τους στην εφαρμογή u-register, δεν θα μπορέσουν να δηλώσουν μαθήματα.

Από τη Γραμματεία