Αρχική --> Ανακοινώσεις --> Εβδομάδα Ενημέρωσης από το Τμήμα ελληνικών Παραδοσιακών Χορών του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου του ΤΕΙ ΑΜΘ
Παρασκευή, 05 Απρίλιος 2019 11:59

Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα χορού, που είναι στα τέλη Απριλίου και καθιερώθηκε το 1982 από το Διεθνές Συμβούλιο Χορού της UNESCO διοργανώνεται εβδομάδα ενημέρωσης της ακαδημαϊκής κοινότητας, από την Δευτέρα 1/4/2019 έως την Πέμπτη 4/4/2019,από το τμήμα ελληνικών παραδοσιακών χορών του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου του ΤΕΙ ΑΜΘ. Η δράση ολοκληρώνεται την Παρασκευή 5/4/2019 με παρουσίαση ελληνικών παραδοσιακών χορών από φοιτητές/τριες του ιδρύματος και ανοιχτό μάθημα χορού προς τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας που επιθυμούν να συμμετέχουν.Υπεύθυνη υλοποίησης της δράσης είναι η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, με ειδικότητα στον ελληνικό παραδοσιακό χορό  Σαραφούδη Ουρανία.