Αρχική --> Ανακοινώσεις --> ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2019
ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ-ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2019
Τρίτη, 05 Μάρτιος 2019 13:47

Οι ανανεώσεις εγγραφών και οι δηλώσεις μαθημάτων των ζυγών εξαμήνων για την Εαρινή περίοδο 2018-19 θα πραγματοποιούνται ηλεκτρονικά από τις 06/03/2019 έως και 19/04/2019.

Σημειώνεται ότι επιπλέον παράταση δε θα δοθεί και διορθώσεις δε θα γίνουν, γι’ αυτό και πρέπει να ελέγχετε ότι έχετε οριστικοποιήσει τη δήλωση σας και έχει αποσταλεί στη Γραμματεία.

Για την αποφυγή του φαινομένου να μην ολοκληρώνεται η αποστολή της δήλωσης στη Γραμματεία, οφείλεται μετά από μία εβδομάδα να εισέρχεσθε στην καρτέλα σας για να επιβεβαιώνετε την εγγραφή σας. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Η δήλωση των μαθημάτων δεν ολοκληρώνεται με την αποθήκευση, αλλά με την αποστολή!!!

Ενημερώνουμε ότι οι φοιτητές μέχρι και το Ζ εξάμηνο δηλώνουν έως και 34 ώρες,

ενώ οι φοιτητές που βρίσκονται στο 8ο εξάμηνο και άνω μπορούν να δηλώσουν απεριόριστες ώρες μαθημάτων των ζυγών εξαμήνων και να εξεταστούν σε αυτά, εφόσον τα έχουν δηλώσει έστω και μία φορά στο παρελθόν.

Μαθήματα που δεν υπάρχουν στην τρέχουσα δήλωση και οι φοιτητές παράτυπα θα συμμετάσχουν στην εαρινή εξεταστική ως αδήλωτα, δε θα καταχωρούνται οι βαθμολογίες τους λόγω αδυναμίας εισαγωγής του συστήματος, αφού δε θα τα βλέπει μέσα στη δήλωση.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Όσοι φοιτητές δεν έχουν επικαιροποιήσει τον κωδικό τους στην εφαρμογή u-register, δεν θα μπορέσουν να δηλώσουν μαθήματα.

Από τη Γραμματεία